Мени


Супи / Чорби
Телешка Чорба
Пилешка Чорба
Пилешка чорба мала
Телешка чорба мала
Рибја чорба
Рибја чорба мала
Шкембе чорба
Шкембе чорба мала
Пилешка супа бистра
Пилешка супа бистра мала
Зеленчукова супа
Зеленчукова супа мала
Супа од домати
Супа од домати мала
Супа од брокула
Супа од брокула мала

Салати
Шопска салата
Македонска салата
Македонска салата мала
Шопска салата мала
Грчка салата
Грчка салата мала
Мешана салата сезонска
Мимоза салата
Цезар салата
Туна салата
Рокфорд салата
Шеф салата
Таратор
Типити
Цвекло кисело
Зелка кисела
Капрезе салата
Цвекло салата
Зелка салата
Краставица салата
Печена пиперка
Туршија кисела

Предјадење
Похован Кашкавал
Пиперка со урда
Сирење овчо
Сирење на скара
Сирење биено на скара
Сирење во фолија
Пирошка
Модар патлиџан похован/скара
Модар патлиџан- печен
Тиквици(скара/чипс/похован)
Печурки шампињони на путер
Пилешки прсти поховани
Солена палачинка
Акорд доручек
Пржени лепчиња
Мешан зеленчук на скара

Главно Јадење
Телешки гулаш
Тавче гравче
Сарма со кисела зелка
Печено пилешко со ориз
Летна манџа
Ќовте во доматен сос
Мусака од компир
Полнети пиперки
Рижото вегетеријанско
Рижото со пилешко и печурки
Селско месо
Пржена риба Ослиќ

Десерт
Палачинка со банана и крем
Палачинка со мед и ореви
Пудинг од ванила
Пудинг од чоколадо
Пудинг од јагода

Макала
Макало со компир
Пинџур
Ајвар

Скара
Кебап
Плескавица
Плескавица мала
Шарска плескавица
Акорд плескавица
Уштипци
Свинска кременадла
Свинска вечалица
Свински ражнич
Свински увијач
Вратна кременадла
Свинско ребро
Колбал јунешки
Колбас
Пилешки стек
Пилешки стек-похован
Пилешки полнето
Пилешки батак

Додатоци
Помфрит
Компир со зачин
Помфрит со сирење
Пекарски компир
Нафора со сирење

Најавете се за да бидете во можност да извршите нарачка